حل مشکل ریستارت شدن گوشی

علت ریستارت شدن موبایل

ریستارت شدن گوشی مشکلی است که ممکن است برای انواع گوشی های اندرویدی، آی او اس و … اتفاق بیافتد. این مشکل ممکن است از طریق ویروسی شدن گوشی و یا از طریق شکل گرفتن ایراداتی در سخت افزار گوشی اتفاق بیافتد. برای حل مشکل ریستارت شدن گوشی شما می بایست با توجه به نوع گوشی تان اقدام به گرفتن تصمیماتی نمایید که در ادامه مطلب به صورت کامل به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

کلیک کنید: آموزش تعمیرات موبایل + دوره های ویژه کارآموزی جهت ورود به بازار کار

تعمیرات موبایل

 

حل مشکل ریستارت شدن گوشی

شرکت AVG که یک شرکت امنیتی می باشد اخیرا ویروسی را کشف کرده است که مانند یک برنامه جاسوسی عمل می کند. این ویروس با شبیه سازی حالت ریستارت شدن گوشی اقدام به سوء استفاده از گوشی های قربانیان می کند. این ویروس هنگامی که شما قصد ریستارت کردن گوشی خود را دارید، یک صفحه جعلی به شما نشان می دهد که از شما می پرسد که آیا می خواهید گوشی خود را خاموش کنید و یا می خواهید گوشی را ریستارت نمایید؟ اما در اصل این دکمه فرصتی را در اختیار این ویروس قرار می دهد که بتواند به اطلاعات و دیتا های گوشی شما دسترسی پیدا کند. در این حالت این ویروس می تواند به گوشی شما دستور دهد که تماس تلفنی برقرار کند یا اقدام به عکس برداری نماید و … . در واقع به این حالت ویروس ریست شدن گوشی می گویند.

اگر شما برنامه ها و اپلیکیشن های مورد نظر خود را از گوگل پلی دانلود می کنید، نیازی نیست نگران این ویروس باشید ولی اگر از دیگر مارکت های جانبی برای دانلود استفاده می کنید، بهتر است که استاندارد هایی را در نظر بگیرید و سپس اقدام به دانلود و نصب برنامه های مورد نظر نمایید. در ادامه به بررسی دلایل ریستارت خودکار گوشی اندرویدی خواهیم پرداخت.

مقاله مرتبط: علت داغ کردن گوشی سامسونگ

علت خاموش و روشن شدن دستگاه های اندرویدی

علت خاموش و روشن شدن دستگاه های اندرویدی

اگر شما کاربر سیستم عامل اندروید می باشید شاید به صورت مقطعی این مشکل برای شما پیش آید که به چه علت گوشی همراه شما ریستارت می شود؟ گوشی های اندرویدی ممکن است بنا به برخی از دلایل زیر که شامل ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری باشد ممکن است ریستارت شوند. بررسی انواع ریستارت گوشی های اندرویدی:

 1. ریستارت خود به خودی:

شاید بتوان گفت بدترین نوع ریستارت شدن، این مورد می باشد. در این حالت گوشی همراه شما به صورت پی در پی و بدون علت شروع به خاموش و روشن شدن می کند. حتی شاید بودن فواصل زمانی منظم و پی در پی این اتفاق رخ دهد.

 1. استفاده از نرم افزار های متفرقه:

یکی دیگر از دلایلی که موجب خاموش و روشن شدن خودکار گوشی می شوند، استفاده از نرم افزار های متفرقه می باشد. این نرم افزار های می توانند عملکرد سیستم عامل تلفن همراه شما را به خطر بیندازد و باعث خاموش و روشن شدن گوشی شما شوند.

اگر با چنین مشکلی روبرو شدید باید بررسی کنید و ببینید که آیا آخرین نرم افزاری که نصب کرده اید باعث بروز این مشکل شده است یا خیر؟ حتی شاید خود نرم افزار مشکلی نداشته باشد ولی منبعی که از آن اقدام به نصب کرده اید، منبع نا معتبری بوده است. برای مدیریت و حذف برنامه های می توانید از بخش تنظیمات به بخش برنامه ها و مدیریت برنامه ها بروید و مشکل را حل نمایید.

 1. وجود مشکلات سخت افزاری:

اگر پس از بررسی نرم افزاری گوشی، هنوز هم دنبال راه حل مشکل ریستارت شدن گوشی هستید، بهتر است که سخت افزار گوشی را نیز مورد بررسی قرار دهید. در این حالت مطلوب است که با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید و مشکل را برای آن ها شرح دهید.

مقاله پیشنهادی: علت شارژ نشدن گوشی آیفون

دلیل ریستارت شدن گوشی ایفون و راه حل مشکل ریستارت شدن گوشی

 گوشی های آیفون نیز ممکن است بنا به دلایلی همانند دلایل گوشی های اندرویدی به صورت مداوم ریستارت شوند. این عمل به طور قطع موجب اختلال در کارهای شما خواهد شد. پس بهتر است که سریعا اقدام به حل آن شود. برای حل مشکل ریستارت شدن گوشی نیاز داریم که که طبق مراحل زیر عمل کنیم:

 1. بکاپ گیری:

بکاپ گیری به شما کمک می کند که یک فایل از تمامی اطلاعات گوشی خود را داشته باشید. از سویی دیگر برای حل این مشکل به احتمال زیاد گوشی شما به حالت تنظیمات کارخانه برمیگردد و ممکن است تمام اطلاعات شما پاک شود.

 1. به روز رسانی سیستم عامل IOS:

در برخی مواقع بروزرسانی سیستم عامل ios موجب می شود که بسیاری از مشکلات دستگاه شما حل شود. از این رو دومین گام مهم همین بروزرسانی سیستم عامل می باشد. برای بروزرسانی می توانید از بخش تنظیمات اقدام کنید.

 1. بررسی برنامه ها و اپلیکیشن ها:

در این مرحله برای رفع مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی باید برنامه ها ونرم افزار های دستگاه آیفون خود را بررسی کنیم. چنان چه متوجه شدیم که کدام نرم افزار این مشکل را به وجود آورده است باید سریعا آن را حذف کنیم.

 1. بازنشانی کردن تنظیمات گوشی:

با این کار علاوه بر آن که اطلاعات و دیتا های گوشی ما پاک نمی شود حتی ممکن است مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی به طور کامل حل شود. شما می بایست برای انجام این کار از بخش تنظیمات به بخش General رفته سپس دکمه Reset را زده و در نهایت با زدن دکمه Reset All Setting تنظیمات را بازنشانی کنید.

 1. خارج کردن سیم کارت:

برای حل مشکل ریستارت شدن خودکار گوشی می توانیم اقدام به خارج کردن سیم کارت گوشی نیز نماییم تا آنتن دهی گوشی قطع شود. سپس بعد از سپری شدن مدت زمان کوتاهی دوباره سیم کارت را داخل دستگاه قرار دهید و به شبکه وصل شوید.

اگر با انجام تمام این موارد هنوز هم مشکل ریست شدن خودکار گوشی شما حل نشد، بهتر است که با یک متخصص مشکل را در میان بگذارید.

پیشنهاد می شود بخوانید: علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی

مشکل ریستارت شدن گوشی شیائومی

در این بخش از مقاله به حل مشکل ریستارت شدن گوشی شیائومی می رسیم. یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی های شیائومی با آن روبرو می شوند هنگ کردن و ریستارت شدن خود به خودی گوشی هایشان می باشد. این مشکل نه تنها برای کاربران شیائومی بلکه ممکن است برای کاربران دیگری گوشی های بالارده نیز به دفعات اتفاق بیفتد. به هر صورت پس از بروز هر مشکلی می بایست اقدام به حل آن نماییم. برای حل مشکل ریستارت شدن گوشی های شیائومی می توانیم به روش های زیر عمل کنیم:

 1. از منوی تنظیمات، گزینه developer option را انتخاب کنید.

برای رفتن به این بخش ابتدا باید از صفحه تنظیمات، animation scale transition را به حالت off تغییر دهید. سپس animation duration را خاموش کنید. این کار موجب می شود که سرعت دستگاه شما افزایش پیدا کند.

 1. گوشی شیائومی را ریستارت کنید.

این عمل برای زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید گوشی را از هنگ کردن های پی در پی نجات دهید.

 1. حافظه کش دستگاه خود را پاک کنید.

برای پاک کردن حافظه کش ابتدا باید گوشی خود را خاموش کنید و در حالت بازیابی قرارش دهید. گوشی را از طریق دکمه های پاور و هوم ریست کنید. سپس گزینه کش را انتخاب کنید.

 1. در آخرین مرحله می توانید دستگاه را به حالت کارخانه بازگردانید.

اگر با سپری کردن سه مورد بالا هنوز هم مشکل دستگاه شما حل نشد، باید گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. برای این منظور می بایست از بخش setting وارد additional setting شده و با فشردن دکمه factory data و سپس دکمه confirm گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

تعمیرات انواع گوشی های اندروید و آیفون در الوموبایل

علت خاموش و روشن شدن دستگاه های سامسونگ و هواوی

حل مشکل ریستارت شدن گوشی

در ادامه مقاله حل مشکل ریستارت شدن گوشی به دستگاه های سامسونگ و هواوی می پردازیم. اگر شما از دستگاه هایی که ساخته شرکت های سامسونگ و هواوی هستند، استفاده می کنید، ممکن است گاها با ریستارت شدن مداوم این گوشی ها اذیت شوید. این مشکل علاوه بر آن که ممکن است وقت زیادی را از شما تلف کند، ممکن است صدمات بیشتری را نیز به دستگاه شما وارد کد. برای پی بردن به علت ریستارت شدن مداوم گوشی هواوی و سامسونگ ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 1. کمبود حافظه:

هنگامی که حافظه داخلی دستگاه شما پر باشد، دستگاه شما نمی تواند به درستی عمل کند. در این حال باید برخی از داده هایتان را پاک کنید.

 1. وجود کارت حافظه خارجی:

برخی اوقات ممکن است وجود کارت حافظه خارجی باعث بروز این مشکل شود که با خارج کردن آن می توانید مشکل پیش آمده را حل کنید.

 1. بروز مشکل در باتری:

اگر باتری شما شارژ نداشته باشد و یا خراب شده باشد نیز شما با مشکل ریستارت شدن گوشی روبرو خواهید شد. که در این حالت بهتر است برای حل مشکل ریستارت شدن گوشی باتری را شارژ کنید و یا اگر خراب است آن را تعویض کنید.

 1. دمای بالای گوشی:

بهترین دما برای گوشی همراه شما 0 تا 33 درجه می باشد. چنانچه دمای گوشی شما بیشتر یا کمتر از این مقدار باشد ممکن است باعث ایجاد خرابی در گوشی همراه شما شود. برای خنک کردن گوشی می توانید آن را در کنار پنکه قرار دهید و برای مدت کمی از آن استفاده نکنید.

 1. مشخص کردن تایم خاموشی برای گوشی:

اگر شما برای گوشی خود تایم خاموشی قرار داده باشید و یا آن را به اشتباه فعال کرده باشید ممکن است با مشکل ریستارت شدن مداوم روبرو شوید. برای حل این منظور می توانید از بخش Scheduled گزینه  off را انتخاب کنید تا این حالت غیر فعال شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات