علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی

علت-خاموش-و-روشن-شدن-گوشی-هواوی

آیا شما تا کنون از خود پرسیده اید که مهم ترین علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی چیست؟ بی شک دلایل مختلفی را می توان برای خاموش و روشن شدن گوشی هواوی مطرح کرد. هر کدام از این دلایل به یک قسمت خاص از دستگاه اشاره دارند. به صورت کلی علت خاموش شدن گوشی، مشکلات سخت افزاری است. خیلی کم پیش می آید که گوشی به علت مشکلات نرم افزاری خاموش و روشن شود. به همین علت هم اگر گوشی شما به صورت اتوماتیک خاموش می شود، باید به دنبال عیب یابی آن باشید.

بسته به شرایطی که خاموشی گوشی در آن رخ می دهد، ما می توانیم دلایل متنوعی را برای این مسئله مطرح کنیم. خاموش شدن گوشی هواوی و روشن نشدن و ویبره زدن و روشن نشدن گوشی هواوی را به عنوان دردسرسازترین حالت ممکن برای گوشی در نظر گرفت. امروز ما قصد داریم تا در مورد علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

تعمیر انواع گوشی و تبلت در مرکز تعمیراتی و آموزشی الوموبایل

سخت افزار خراب، مهم ترین علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی

اولین علت خاموش شدن گوشی هواوی، وجود قطعه خراب در گوشی است. به صورت کلی یک گوشی برای روشن شدن و عملکرد صحیح به یک سری قطعات و ابزار های خاص نیاز دارد. هر کدام از این قطعات یک سری کاربرد های خاص را نیز در خود جای داده اند. به عنوان مثال، اولیه قطعه ای که می تواند با خرابی مواجه شود و گوشی را خاموش و روشن کند، باتری است. اگر باتری گوشی شما با مشکل مواجه شود، کل گوشی را با مشکل مواجه می کند چرا که باتری وظیفه تامین برق گوشی را بر عهده دارد. البته که گاهی او قات گوشی فقط به خاطر درصد کم باتری خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

همچنین علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی می تواند مربوط به آی سی های تغذیه و پاور می باشد. دو آی سی تغذیه و پاور وظایف مهمی همچون دریافت انرژی از باتری و توزیع عادلانه آن را بر عهده دارند. هنگامی که یکی از این آی سی ها با خرابی مواجه می شود، پروسه دریافت انرژی و توزیع آن به راحتی گذشته صورت نمی گیرد. در این شرایط شما باید گوشی خود را در اختیار یک مرکز تعمیراتی معتبر قرار دهید تا آی سی ها مورد بررسی قرار گیرند. معمولا با تعویض آی سی های تغذیه و پاور، مشکل حل می شود. توجه داشته باشید که در موارد نادر این مشکل به علت وجود خرابی در هارد هم می تواند ایجاد شود.

ثبت سفارش تعمیرات در مرکز تعمیرات تخصصی الوموبایل 

قرار گرفتن گوشی در شرایط دمایی خاص

خاموش-شدن-و-روشن-نشدن-گوشی-هواوی

دیگر علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی، قرار گرفتن دستگاه در شرایط دمایی خاص است. به صورت کلی شرکت هواوی یک محدودیت عملکردی بر روی دستگاه های خود اعمال کرده است. هنگامی که شما گوشی خود را در مناطق خیلی گرم یا خیلی سرد قرار دهید، به عملکرد کلی و جامع آن آسیب های جدی را وارد خواهید کرد. در این شرایط، سیستم اتوماتیک تشخیص دما گوشی هواوی محیط خیلی سرد یا خیلی گرم را شناسایی کرده و گزارش را در اختیار نرم افزار قرار می دهد. هنگامی که نرم افزار یا رابط کاربری گوشی دمای بالا یا پایین را شناسایی کند، گوشی شما را خاموش خواهد کرد.

علت این مسئله هم آسیب دیدن باتری گوشی است. در شرایط دمایی خاص شما می توانید به باتری گوشی خود آسیب های جدی وارد کنید. بازه دمایی ایده آل برای استفاده از گوشی های هواوی بین 0 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد. اگر شما گوشی خود را در مناطقی که دمای بالا تر یا پایین تر از این حد را دارند مورد استفاده قرار دهید، می توانید به آن آسیب های جدی وارد کنید. در این شرایط بهتر است که چند دقیقه به گوشی استراحت بدهید و آن را در یک محیط ایده آل از نظر دمایی بگذارید.

مقاله مرتبط: علت شارژ نشدن گوشی آیفون

فشرده شدن اشتباهی دکمه پاور و تنظیم صدا

دومین علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی، فشرده شدن ناخواسته دکمه پاور یا تنظیم صدا است. خیلی از ترکیب های ایجاد شده با استفاده از دو دکمه پاور و کم و زیاد کردن صدا مربوط به تنظیمات مدیریتی و سطوح دسترسی مدیریت هستند. در این شرایط اگر شما به اشتباه ترکیب درست را انتخاب کنید، گوشی را ریست خواهید کرد. توجه داشته باشید که حتما نباید دست شما بر روی این دو دکمه برود تا گوشی با مشکل مواجه شود.

اگر شما گوشی خود را در جیب یا کیفتان هم قرار دهید احتمال رخ دادن این پروسه وجود دارد. در این شرایط دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. چرا که مشکل به صورت اتفاقی ایجاد شده و سخت افزار یا حتی نرم افزار گوشی شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد. شما می توانید از قاب های محافظت کننده قوی برای بالا بردن امنیت گوشی استفاده کنید.

گاهی اوقات هم علت خاموش شدن گوشی قاب غیر استاندارد است. خیلی از افراد قاب های ارزان قیمت و غیر استاندارد را همراه با گوشی خود استفاده می کنند. از آنجایی که شرکت های تولید کننده این محصولات به استاندارد های هواوی اهمیت نمی دهند، گوشی را با مشکل مواجه خواهند کرد. توجه نکردن به استاندارد های هواوی باعث می شود تا قاب های کم کیفیت همراه با دکمه هایی کوچک یا خیلی خشک در بازار عرضه شوند. در این شرایط بدنه قاب به دکمه های پاور و تنظیم صدا فشار وارد می کنند و می توانند باعث خاموش و روشن شدن گوشی شوند. در این شرایط شما با تعویض قاب جدید گوشی مشکل خود را به صورت کامل حل خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی: علت کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی

علت خاموش روشن شدن گوشی هنگام شارژ

مهم ترین علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی هنگام شارژ مربوط به باتری خراب است. اگر باتری یا آی سی های گفته شده در قسمت های قبل تر با مشکل یا خرابی های جدی مواجه شده باشند، گوشی شما به سختی شارژ خواهد شد. حتی اگر شما به هر روشی بتوانید پروسه شارژ گوشی را به اتمام برسانید، باز هم باتری با خرابی های جدی تر مواجه می شود. چرا که آی سی پاور اهمیت زیادی دارد و در زمان خرابی، شما نباید برق و انرژی زیادی را در اختیارش قرار دهید.

اگر شما در هنگام خرید آی سی هایی همچون آی سی پاور و تغذیه آن را در معرض انرژی بالا قرار دهید، می توانید برای آن مشکلات جدی را ایجاد نمایید. توجه داشته باشید که برای عیب یابی گوشی که در هنگام شارژ خاموش می شود، شما کاری از دستتان بر نمی آید.

بهتر است که گوشی خود را در اختیار یک تیم  تعمیراتی حرفه ای قرار دهید. آنها با استفاده از یک سری ابزار های خاص علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی را مورد بررسی قرار می دهند. خرابی آی سی های تغذیه و پاور در گوشی های نوین موجود در بازار های داخلی ایران خیلی رایج نیست ولی احتمال ایجاد این مشکل و اختلال غیر ممکن نمی باشد. در صورتی که شما بیش از حد در هنگام شارژ کردن با گوشی کار کنید، با این مشکل مواجه خواهید شد.

پیشنهاد می شود بخوانید: علت وصل نشدن گوشی به وای فای

ویبره زدن و روشن نشدن گوشی هواوی

خاموش-و-روشن-شدن-خودکار-گوشی-هواوی

آخرین علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی، پریدن رام اصلی دستگاه است. مهم ترین علامت این مشکل هم ویبره زدن و روشن نشدن گوشی هواوی می باشد. زمانی که شما گوشی را روشن می کنید، دستگاه هم ویبره می زند ولی به صورت کامل روشن نمی شود یا اینکه بر روی لوگو هواوی گیر می کند، شما باید به دنبال فلش کردن دست گاه خود باشید. علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی در این حالت خیلی مشخص نیست ولی با فلش زدن شما می توانید مشکلات ایجاد شده را حل کنید و رام گوشی را به حالت اولیه باز گردانید.

کلیک کنید: آموزش تعمیرات موبایل + دوره های ویژه کارآموزی

خاموش شدن گوشی هواوی و روشن نشدن

خاموش شدن گوشی هواوی و روشن نشدن، فقط می تواند نشان دهنده دو مورد باشد: یا گوشی شارژ ندارد یا اینکه گوشی سوخته است. هیچ دلیل دیگری را نمی توان برای خاموش شدن و روشن نشدن یک گوشی هواوی سالم مطرح کرد. از آنجایی که دستگاه های تولید شده توسط هواوی کیفیت سخت افزار بالایی دارند، احتمال سوختن آنها به راحتی خیلی پایین است. در نتیجه، بهتر است که برای عیب یابی شما هم مقداری وقت بگذارید و گوشی را شارژ کنید. اگر پس از شارژ شدن باز هم گوشی روشن نشد، شما باید به دنبال شناسایی قطعات سوخته و تعویض آنها باشید.

توجه داشته باشید که این روش تعمیراتی همیشه بازدهی و نتایج مطلوبی را به همراه ندارد. چرا که سوختن و خراب شدن برد اصلی گوشی می تواند هزینه سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد. البته، لازم به ذکر است که خرابی در دکمه پاور هم می تواند یک دلیل مهم برای ایجاد مشکل در گوشی به حساب بیاید. گاهی اوقات در زمان خاموش شدن گوشی، دکمه پاور هم خراب می شود.

در چنین شرایطی دیگر هیچ راهی برای روشن کردن گوشی وجود ندارد و شما باید فشار زیادی را به دکمه پاور وارد کنید تا شاید بتوانید آن را تعمیر کنید. البته که این روش تعمیراتی هزینه زیادی را به همراه نداشته و برای شما مشکلات اقتصادی جدی وارد نمی کند. وارد شدن فشار بیش از حد به دکمه پاور را می توان به عنوان مهم ترین و اصلی ترین دلیل خرابی این قطعه شناسایی کرد. در این شرایط بهتر است عیب یابی توسط افراد متخصص صورت گیرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات