علت داغ کردن گوشی سامسونگ

علت داغ کردن گوشی سامسونگ

علت داغ کردن گوشی سامسونگ می تواند متفاوت باشد. از همین رو اگر مایل هستید تا عمر گوشی خود را افزایش دهید، لازم است تا به این علل آشنا شوید و راهکار های مقاله با آنان را فرا بگیرید.

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید، داغ شدن گوشی موبایل یکی از مشکلاتی می باشد که امروزه کاربران زیادی با آن روبرو هستند. از همین رو در ادامه دلایل رخداد این مشکل و راهکار های جلوگیری از آنها بیان شده است که شما بتوانید به راحتی از گوشی خود بهره ببرید.

کلیک کنید: تعمیرات تخصصی موبایل و تبلت 

تعمیرات موبایل

بررسی علت داغ کردن گوشی سامسونگ

به صورت کلی می توان علت داغ شدن گوشی و خاموش شدنش را در یکی از دسته های زیر طبقه بندی نمود:

 • خراب شدن باتری موبایل که در این شرایط باید آن را تعویض نمایید.
 • ممکن است شارژر گوشی شما خراب شده باشد.
 • یکی از علت های داغ شدن گوشی موبایل، اجرای انواع بازی های سنگین می باشد.
 • گاها ویروس علت داغ کردن گوشی سامسونگ است که در این موارد نیز توصیه می شود از یک آنتی ویروس خوب بهره ببرید.
 • چنانچه برنامه های موجود روی گوشی موبایل خود را بروزرسانی نکنید، باعث ایجاد بار اضافی روی پردازنده گوشی و داغ شدن آن می شود.
 • گاها ممکن است علت داغ شدن بیش از حد گوشی، روشنایی زیاد صفحه نمایش آن باشد. در این صورت می توانید نور صفحه نمایش را کاهش دهید.
 • شارژ نمودن باتری تا 100 درصد نیز به باتری گوشی شما آسیب وارد می نماید. از همین رو توصیه می شود تا حداکثر این مورد را تا 80 درصد شارژ کنید.
 • اجرای همزمان چند برنامه نیز می تواند گوشی شما را داغ نموده و عمل کرد آن را مختل سازد.

در ادامه با راهکار های حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ بیشتر آشنا می شویم و علل فوق را به صورت ریز تر بررسی می کنیم.

دوره مرتبط: آموزش تعمیرات موبایل 

علت داغ شدن گوشی هنگام اتصال به اینترنت چیست؟

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، علت داغ کردن گوشی سامسونگ می تواند تحت تاثیر فاکتورهای مختلف، متفاوت باشد. یکی از این موارد استفاده مداوم از داده اینترنت گوشی یا وای فای می باشد. با توجه به اینکه امروزه اغلب افراد ساعت ها در دنیای مجازی و اینترنت فعالیت می نمایند، از همین رو ممکن است پردازنده گوشی های خود را بسیار درگیر نمایند. اما باید به خاطر داشت که استفاده مداوم از گوشی موجب می گردد تا دمای آن بالا رود. این افزایش دما هنگامی که داده اینترنت خود را با دیگران به اشتراک می گذارید، دو برابر می شود زیرا پردازنده با سرعت بالایی در حال تبادل اطلاعات است.

مقاله مرتبط: علت خاموش و روشن شدن گوشی هواوی

علت داغ شدن دوربین گوشی چیست؟

داغ کردن گوشی

دوربین گوشی یکی از بخش هایی می باشد که رم و پردازنده گوشی را به صورت همزمان درگیر می نماید. ارسال داده ها و پردازش آنها در این قسمت ها منجر می شود تا دمای گوشی سامسونگ شما به شدت افزایش یابد. از همین رو توصیه می گردد تا حتما بین فواصل عکس برداری یا فیلمبرداری، چند دقیقه ای گوشی خود را خاموش نموده و برنامه های در حال اجرا را ببندید تا بار اضافی کم شود.

مقاله پیشنهادی: علت شارژ نشدن گوشی آیفون

بررسی علت داغ شدن گوشی هنگام شارژ

برای اینکه طول عمر گوشی شما بیشتر شود، لازم است تا از شارژ نمودن مکرر گوشی بپرهیزید و تنها زمانی که باتری گوشی کاملا خالی شد، اقدام به شارژ آن کنید. همچنین دقت نمایید که نیاز نیست گوشی شما به صورت 100 درصد شارژ شود بلکه بهتر است تا آن را حدود 80 درصد شارژ نمایید. با شارژ 100 درصد عمر باتری کاهش یافته و گوشی نیز داغ می گردد. علت داغ کردن گوشی سامسونگ در شارژ های بالای 80 درصد به این خاطر است که پس از این مقدار، ظرفیت باتری رو به اتمام خواهد بود و تحت فشار قرار می گیرد. در این صورت داغ شده و کارایی لازم را نخواهد داشت.

با این تفسیر می توان بیان نمود که علت داغ شدن گوشی سامسونگ هنگام شارژ، کم شدن توان باتری و ظرفیت آن است. این مشکل می تواند عمر باتری و گوشی شما را بسیار کاهش دهد.

الوموبایل مرکز تخصصی تعمیر گوشی

مهمترین علت داغ شدن گوشی چیست؟

مهمترین علت داغ کردن گوشی سامسونگ را می توان به اجرای چند برنامه سنگین به صورت همزمان نسبت داد. هر اندازه تعداد اپلیکیشن ها بیشتر باشد به همان اندازه CPU بیشتری نیز مصرف می شود. همین مورد موجب می گردد تا پردازش زیادتری صورت گیرد و گوشی شما سریع تر گرم گردد. البته خاطرنشان می شود، زمانی که گوشی شما در حال اجرای چند برنامه به صورت همزمان است، CPU بین آنها تقسیم می گردد. لذا سرعت اجرای نیز به همان اندازه کاهش می باید. از همین رو اغلب متخصصان توصیه می نمایند که به جای اجرای چند برنامه به صورت همزمان، آنها را به صورت تکی و جداگانه اجرا کنید.

خرابی کابل شارژ

یکی دیگر از مواردی که در بحث علت داغ کردن گوشی سامسونگ مورد توجه قرار می گیرد، خرابی کابل شارژ می باشد. باید دقت نمایید، این مشکل زمانی رخ می دهد که گوشی شما در شارژ است و جدا از اینکه هنوز به شارژ 80 درصد نرسیده اما بسیار داغ شده است. اگر گوشی شما در حالت عادی گرم نمی شود و این مشکل تنها زمانی که در شارژ است، اتفاق می افتد، لذا ممکن است که از کابل شارژ باشد.

پیشنهاد می شود بخوانید: علت کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی

ویروسی شدن گوشی موبایل

گاها برخی از ویروس ها نیز می توانند علت داغ کردن گوشی سامسونگ شما باشند. با دانلود بازی ها و اپلیکیشن ها نامعتبر از سایت های متفرقه ممکن است با این مشکل روبرو شوید. از همین رو توصیه می گردد تا روی گوشی خود حتما از یک آنتی ویروس قوی بهره ببرید. مورد مذکور تا حد زیادی می تواند مانع بروز این دست مشکلات شود.

حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ

تا به اینجا علت های داغ کردن گوشی سامسونگ بررسی شدند، اما قطعا برای شما نیز این سوال مطرح است که چگونه می توان مشکلات فوق را برطرف نمود. در ادامه راهکارهایی خدمتتان بیان می شوند که از داغ شدن گوشی موبایل جلوگیری می نمایند.

سیستم عامل گوشی سامسونگ خود را فراموش نکنید

به بیشتر کاربرانی که به دنبال حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ خود هستند، توصیه  می شود در گام اول حتما سیستم عامل گوشی موبایل خود را بروز نمایند. در بسیاری موارد مشاهده شده است که عدم فعالیت صحیح سیستم عامل موجب می شود تا نقص های نرم افزاری ایجاد شود و گوشی نتواند دمای خود را پایین بیاورد. از همین رو بهتر است تا همواره نرم افزارهای و برنامه های خود را بروزرسانی نمایید.

مقاله مرتبط: علت وصل نشدن گوشی به وای فای

حافظه گوشی سامسونگ خود را خالی نمایید

علت داغ کردن گوشی

گاها مشاهده شده است که پر بودن حافظه گوشی نیز می تواند باعث گرم شدن آن شود. در نظر داشته باشید که اگر حافظه گوشی شما پر باشد، میزان پردازش CPU نیز دو برابر می گردد. متخصصان این عرصه بیان می دارند که بهتر است همواره حدود 30 درصد از فضای گوشی خالی باشد تا با مشکل گرم شدن گوشی روبرو نشوید. دقت نمایید که پاک نکردن اطلاعات روی گوشی می تواند عملکرد باتری را نیز با مشکل روبرو سازد.

حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ به کمک حذف برنامه های بدون استفاده

یکی دیگر از روش های حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ، حذف نمودن برنامه های بلا استفاده است. از همین رو توصیه می شود تا برنامه های بدون استفاده خود را حذف نمایید. همچنین نوتیفیکیشن های برنامه هایی که به آنها نیاز مداوم ندارید را قطع کنید تا CPU با توان بیشتری بتواند فعالیت نماید. از سوی دیگر غیر فعال نمودن مواردی چون مکان یاب، بلوتوث و … نیز می توانند به حفظ سلامت گوشی شما کمک نمایند.

حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ به موارد بالا خلاصه نمی شود و به صورت خلاصه می توان گزینه های زیر را نیز در نظر داشت:

 • شارژ نکردن دائم گوشی تا 100 درصد
 • حذف ویروس های گوشی
 • تعویض باتری و کابل شارژ معیوب
 • اجرا نکردن بازی ها و اپلیکیشن های سنگین
 • قرار ندادن گوشی در برابر نور آفتاب مستقیم
 • استفاده نکردن از قاب های غیر استاندارد
 • استفاده ننمودن مداوم از اینترنت و WI-FI

آشنایی با رشته تعمیرات موبایل

آیا گرم شدن گوشی موبایل سامسونگ یک مشکل جدی است؟

حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ بسیار مهم است. اما شاید برای شما نیز این سوال به وجود آید که چه زمانی باید آن را جدی بگیریم. هر زمان مشاهده نمودید که گوشی شما دارای گرمای ملموسی است که با در دست گرفتن آن، به پوست منتقل می شود لازم است تا به دنبال علت باشید. در گام اول توصیه می گردد تا راهکارهای فوق را پیاده سازی نمایید و بازخورد گوشی را مشاهده کنید. چنانچه با نصب آنتی ویروس، تعویض باتری، حذف برنامه های بلا استفاده و خاموشی داده گوشی به نتیجه نرسیدید، می بایست با یک تعمیرکار حرفه ای صحبت نمایید. زیرا در غیر این صورت ممکن است عملکرد کل گوشی با اختلال روبرو گردد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات