علت شارژ نشدن گوشی آیفون

علت-شارژ-نشدن-گوشی-آیفون

گوشی ‌های آیفون یکی از پرطرف‌دارترین گوشی‌ های موجود در بازار هستند. اما به ‌هر حال این محصولات نیز در برخی موارد کاربران را با مشکلاتی مواجه می‌کنند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن دست ‌و پنجه نرم می‌کنند، شارژ نشدن گوشی آیفون است‌‌. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا علت شارژ نشدن گوشی آیفون را متوجه شوید و به‌ دنبال راه حل مشکل شارژ نشدن آیفون هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید. ما در ادامه قصد داریم که برای شما در رابطه با مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون در حالت خاموش یا روشن صحبت کنیم و اطلاعات کاملی در این زمینه برای شما داریم.

کلیک کنید: تعمیرات تخصصی انواع گوشی و تبلت در الوموبایل

علت شارژ نشدن گوشی آیفون چیست؟

فاکتور های متفاوت و گوناگونی ممکن است باعث شوند گوشی آیفون شما شارژ نشود. برخی از این موارد توسط شرکت اپل به ‌عنوان قابلیت ایمنی به تلفن ‌های همراه اضافه شده‌اند. اما برخی دیگر از آن ‌ها با عنوان ضعف این گوشی ها شناخته می‌شوند و باید تعمیر و حل شوند. پس علت شارژ نشدن گوشی در حالت روشن، می‌تواند فاکتور های متفاوتی باشد. اجازه دهید با هم به‌ طور کامل این فاکتور ها را بررسی کنیم.

حل-مشکل-شارژ-نشدن-ایفون

مشکل نرم ‌افزاری شارژ نشدن گوشی آیفون

اولین علت شارژ نشدن گوشی آیفون وجود مشکلات نرم ‌افزاری در این تلفن‌ های همراه است. شما می‌توانید با برطرف کردن مشکل نرم‌افزاری شارژ نشدن گوشی آیفون، به ‌راحتی تلفن ‌همراه خود را به حالت اولیه باز گردانید. در برخی موارد نصب کردن برنامه‌ های نامناسب یا آپدیت ناقص IOS می‌تواند در روند شارژ شدن گوشی شما اختلال ایجاد کند. در این شرایط بهتر است که گوشی خودتان را به حالت کارخانه بازگردانید و آن را ریست کنید. حتی اگر مشکل نرم ‌افزاری در گوشی شما وجود نداشته باشد، در بسیاری از موارد با ریست کردن گوشی، مشکل شارژ نشدن به‌ طور کامل حل می‌شود و شما می‌توانید با خیال راحت‌تری از گوشی خودتان بهره ببرید. 

مقاله مرتبط: آشنایی با رشته تعمیرات موبایل

داغ شدن گوشی 

مورد دیگری که می‌تواند به‌ عنوان علت شارژ نشدن گوشی آیفون شناخته شود، داغ شدن بیش ‌از حد گوشی است‌. شاید بسیاری از شما این ‌موضوع را تجربه کرده باشید که گوشی آیفون بعد از 80 درصد دیگر شارژ نمی‌شود. در این شرایط می‌توان گفت علت شارژ نشدن آیفون بیشتر ‌از 80 درصد فاکتور های ایمنی است. به گفته‌ی متخصصان شرکت اپل، آپشن هوشمندی در گوشی های این شرکت قرار داده ‌شده که در هنگام داغ شدن باتری اجازه شارژ بیشتر را نمی‌دهد. پس هنگامی ‌که گوشی شما بیشتر ‌از 80 درصد شارژ نشد، مطمئن باشید که باتری یا گوشی شما ایرادی ندارد تنها بهتر است که شارژر را جدا کنید و به گوشی خود کمی استراحت بدهید.

فاصله بین 80 تا 100 در باتری ‌های آیفون فاصله‌ی نسبتاً پر فشاری است. به ‌همین دلیل پیشنهاد می‌شود که اجازه ندهید باتری گوشی آیفون شما بیشتر ‌از 80 درصد شارژ شود‌‌. تنها ماهانه یک الی دو بار باتری گوشی خودتان را به صفر برسانید و اجازه دهید که تا صددرصد پر شود‌. اما نیازی نیست برای استفاده روزانه این کار را انجام دهید. 

مقاله پیشنهادی: علت وصل نشدن گوشی به وای فای

خرابی آداپتور 

یکی از شایع‌ترین مواردی که می‌تواند به‌ عنوان علت شارژ نشدن گوشی آیفون شناخته شود، خرابی آداپتور یا به عبارت دیگر شارژر گوشی شماست. در بسیاری از موارد علت شارژ نشدن گوشی آیفون 13، 12، 11،  X و… به دلیل خرابی گوشی نیست و شما تنها باید آداپتور خودتان را تعویض کنید، یا مشکلاتی که ممکن است در آن وجود داشته باشد را برطرف نمایید.

سوکت شارژ را تمیز کنید

علت-شارژ-نشدن-گوشی-ایفون

در برخی موارد علت شارژ نشدن گوشی آیفون خرابی کابل شارژ و آداپتور نیست، بلکه ممکن است کثیف شدن سوکت شارژر باعث عدم شارژ گوشی شما شود. زمانی که سوکت شارژ کثیف باشید، ممکن است که اجازه ندهد شارژر به ‌خوبی با بخش‌ های متفاوت سخت ‌افزاری ارتباط پیدا کند و روند دشارژ کردن باتری را شروع کند. در این شرایط بهتر است که به ‌آرامی و با یک ابزار مناسب، سوکت شارژر را تمیز کنید تا بتوانید دوباره از شارژ نمودن گوشی خود لذت ببرید. بهتر است که برای تمیز کردن سوکت شارژر از یک ابزار نارسانا مثل خلال دندان استفاده کنید تا آسیبی به قطعات سخت ‌افزاری دستگاه وارد نکنید. 

پیشنهاد می شود بخوانید: علت کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی

حل مشکل شارژ نشدن آیفون با تعویض باتری گوشی

از دیگر مواردی که می‌تواند به‌ عنوان علت شارژ نشدن گوشی آیفون بررسی شود، خرابی باتری و رسیدن موعد تعویض آن است. باتری ‌های آیفون معمولاً در صورت استفاده مناسب می‌توانند تا چند سال پاسخ ‌گوی نیاز شما باشند، اما دیر یا زود موعد تعویض آن‌ ها فرا می‌رسد زیرا ممکن است باتری‌ ها دیگر به ‌اندازه قبل کارایی نداشته باشند. خوشبختانه در گوشی های آیفون بخشی قرار داده ‌شده که شما می‌توانید در آن بخش میزان سلامت باتری خودتان را مشاهده کنید. هنگامی ‌که باتری گوشی شما نیاز به تعویض داشته باشد، در این بخش به‌ طور کامل برای شما اطلاع‌ رسانی خواهد شد. زمانی ‌که پیامی مبنی ‌بر این ‌که باتری گوشی شما باید تعویض شود دریافت کردید، باید در سریع‌ترین زمان ممکن برای تعویض باتری گوشی خودتان اقدام کنید. با استفاده از یک باتری باکیفیت، گوشی شما به حالت سابق باز خواهد گشت و شما دوباره می‌توانید از آن بهره ببرید. 

خراب بودن کابل شارژر 

خراب بودن کابل شارژر فاکتور دیگری است که می‌تواند به ‌عنوان علت شارژ نشدن گوشی آیفون شناخته شود. هنگامی که حس کردید  گوشی شما شارژ نمی‌شود، در مرحله اولیه سیم رابط را به ‌طور کامل به بررسی کنید. اگر سیم رابط دچار پارگی شده باشد، قاعدتاً دلیلی است که باعث شده گوشی شما شارژ نشود. کابل‌ های رابط بعد از گذشت مدت ‌زمانی کارایی خودشان را از دست می‌دهند و باید با انواع جدید جا به‌ جا شوند. بهتر است که هنگام خرید شما به سراغ کابل ‌های با کیفیت بروید، تا نیاز به خرج دوباره نداشته باشید. در برخی موارد استفاده از کابل‌ های بی‌کیفیت ممکن است باعث شود تا علاوه ‌بر شارژ نشدن باتری گوشی، به گوشی شما آسیب وارد شود. اگر حس کردید کابل شما خراب ‌شده، آن را با یک کابل نو و بسیار با کیفیت تعویض کنید تا خیالتان از بابت سلامت گوشی راحت بماند باشد. 

کلیک کنید: مرکز تخصصی تعمیراتی و آموزشی الوموبایل 

خرابی گوشی 

علاوه ‌بر مواردی که ما پیشتر برای شما گفتیم، خرابی گوشی همراه می‌تواند دیگر علت شارژ نشدن گوشی آیفون باشد. در بسیاری از موارد، ممکن است به دلیل وارد شدن ضربه یا استهلاک بیش ‌از حد، بخش هایی از گوشی که روند شارژ کردن را طی می‌کنند دچار آسیب و خرابی شوند. در این شرایط می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌ های رسمی تعمیر گوشی ‌های آیفون، به‌ راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی گوشی خود را تعمیر کنید. در بسیاری از موارد تعمیرکاران می‌توانند با تعویض قطعات و جایگزین کردن آن‌ ها با گزینه‌ های نو و با کیفیت، گوشی شما را به حالت اولیه بازگردانند. 

چگونه می‌توانیم علت شارژ نشدن گوشی آیفون را تشخیص دهیم؟

بررسی علت شارژ نشدن گوشی آیفون

ما در این محتوا به‌ طور کامل برای شما بیان کردیم که چه فاکتور ها و مواردی ممکن است که در روند شارژ شدن گوشی شما اختلال ایجاد کنند‌. اما در برخی موارد تشخیص این ‌که کدام یک از این فاکتور ها باعث شارژ نشدن گوشی شما شده‌اند، ممکن است کاری سخت باشد. گزینه‌ های ساده‌تر مثلاً چک کردن آداپتور، تمیز کردن سوکت شارژ و چک کردن کابل، گزینه‌ هایی می‌باشند که می‌توانند به ‌راحتی تشخیص داده شوند. علاوه ‌بر این موارد، شما می‌توانید با مراجعه به قسمت سلامت باتری گوشی خود، متوجه شوید که آیا خراب بودن باتری، علت شارژ نشدن گوشی آیفون شما است یا خیر. اما در برخی موارد مشکلات جدی‌تری مانند خراب بودن قطعات گوشی شما ممکن است که در روند شارژ شدن گوشی شما اختلال ایجاد کرده باشند. در این شرایط شما خودتان نمی‌توانید مشکل را تشخیص دهید و باید از متخصصانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، کمک بگیرید. پس بهترین راه‌حل، نشان ‌دادن گوشی به یک تعمیرکار متخصص است.

فاکتور هایی که در حل مشکل شارژ نشدن آیفون به ما کمک می‌کنند

بعد از بررسی مواردی که می‌تواند به‌ عنوان علت شارژ نشدن گوشی آیفون شناخته شوند، بیایید با یک دیگر فاکتور هایی را بررسی کنیم که می‌توانند در بهبود روند شارژ کردن گوشی شما تاثیرگذار باشند.

  • به ‌هیچ ‌عنوان هنگام شارژ شدن، با گوشی خود کار نکنید 
  • اگر حس می‌کنید تلفن‌همراه شما داغ‌ شده، آن را استراحت بدهید و بعد از حدود پنج یا ده دقیقه دوباره در صورت لزوم از آن استفاده کنید 
  • اگر برای مدت طولانی می‌خواهید گوشی خود را کنار بگذارید، حتما آن را خاموش کنید
  • گوشی خود را در مکان های بسیار سرد یا بسیار گرم قرار ندهید
  • بهتر است که هنگام شارژ شدن گوشی، قاب آن را جدا کنید

جمع‌بندی علت شارژ نشدن گوشی آیفون 

ما در این محتوا به‌ طور کامل برای شما در رابطه با علت شارژ نشدن گوشی آیفون صحبت کردیم و راه‌حل‌ هایی را در این زمینه برای شما بیان کردیم. به این‌ موضوع توجه داشته باشید که باتری یکی از مهم‌ترین بخش‌ های گوشی است. پس بهتر است که رفتار مناسبی با آن داشته باشید. فاکتور هایی که در پاراگراف پیش برای شما گفتیم، فاکتور هایی هستند که می‌توانند در زمینه بالا بردن طول عمر باتری به شما کمک کنند. بهتر است که با توجه به این نکات، مراقبت بیشتری از گوشی خود داشته باشید تا برای سال ‌های طولانی‌تری از آن استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات