علت وصل نشدن گوشی به وای فای

علت-وصل-نشدن-گوشی-به-وای-فای

علت وصل نشدن گوشی به وای فای یکی از موارد شایع و رایج در زمینه تلفن همراه می باشد که افراد به دنبال پاسخ آن می باشند. هنگامی که اینترنت در سراسر جهان آغاز به کار کرد، دنیا وارد یک عصر از تکنولوژی فوق العاده جذاب شد. امروزه به وسیله اینترنت می توان کار های زیادی را انجام داد. به عنوان مثال می توان قبض های خود را پرداخت کرد، از راه دور تلویزیون را خاموش کرد، کارت به کارت بانکی انجام داد و کلی کار از این قبیل را بی دردسر انجام داد.

همین موضوع باعث شده اهمیت داشتن و استفاده از اینترنت دو چندان شود. عدم اتصال به وای فای در گوشی های مختلف، از جمله معضلاتی می باشد که یک تلفن همراه دارد. در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم که علت وصل نشدن به وای فای توسط گوشی های مختلف چه می باشد و چه راهکاری می توان برای آن پیشنهاد داد.

 اگر گوشی شما هم به وای فای متصل نمی شود و علت آن را نمی دانید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کلیک کنید: تعمیر انواع گوشی در الوموبایل

علت وصل نشدن گوشی به وای فای چه می باشد؟

در ابتدا، می خواهیم بگوییم اصلی ترین علت وصل نشدن گوشی به وای فای چه می باشد. پس از بیان این موضوع، وارد مبحث جزئی تر مانند علت وصل نشدن گوشی سامسونگ به وای فای ، علت وصل نشدن گوشی هواوی به وای فای و سایر موارد می شویم. معمولا علت یا علل اصلی اینکه یک گوشی به اینترنت متصل نمی شود، بروز عوامل مختلفی می باشد.

به عنوان مثال ممکن است نرم افزار یک گوشی آپدیت شود و پس از آن، تنظیمات تغییر پیدا کند یا گزینه های جدیدی ایجاد شده باشد. تمام این موارد ممکن است تنظیمات گوشی را تغییر دهد و باعث عدم اتصال گوشی به وای فای شود. همچنین ممکن است تنظیمات اینترنت دچار مشکل شده باشد. این موضوع در تمام گوشی ها از جمله اپل و سامسونگ رخ می دهد و مربوط به یک گوشی خاص نمی باشد.

در ادامه با جزئیات بیشتری از این مشکلات، آشنا می شویم و برای آن راه حل ارائه می دهیم.

مقاله پیشنهادی: آشنایی با آموزش جامع تعمیرات گوشی سامسونگ

مشکل اتصال به وای فای چگونه خود را نشان می دهد؟

قبل از اینکه وارد موضوع علت وصل نشدن گوشی به وای فای شویم، می خواهیم توضیح دهیم که چگونه متوجه مشکل اتصال به وای فای شویم. این مشکل هنگامی به وجود می آید که کارهایتان با اختلال مواجه شود. به عنوان مثال اگر فایلی را دانلود می کنید و درصد دانلود ثابت مانده است، احتمالا نشان از عدم اتصال به وای فای می باشد.

اگر وارد شبکه های اجتماعی یا گوگل پلی می شوید و در بالای اپلیکیشن، حالت Loading وجود دارد، نشان از عدم اتصال به اینترنت می باشد. همچنین اگر وارد گوگل شوید و متنی را جستجو نمایید، عدم حرکت به جلو یا عدم نمایش پاسخ، ناشی از عدم اتصال به وای فای می باشد.

علت وصل نشدن گوشی به وای فای در سیستم عامل اندروید

در ابتدا می خواهیم موضوع علت وصل نشدن گوشی به وای فای در سیستم عامل اندروید را با هم بررسی کنیم. برای اینکه عیب یابی به شکل درستی پیش برود، می خواهیم روش های مختلفی را امتحان کنیم. در اولین روش، گوشی خود را خاموش کنید و پس از مدتی، دوباره آن را روشن کنید. در برخی از گوشی ها این روش پاسخ می دهد و با ری استارت کردن گوشی، مشکل عدم اتصال به وای فای، حل می شود. به عنوان مثال علت وصل نشدن گوشی شیائومی به وای فای یا علت وصل نشدن گوشی هواوی به وای فای، ممکن است با این روش و ری استارت کردن آن، حل شود.

اگر با انجام حرکت فوق، نتیجه ای حاصل نشد، روشی دیگر را امتحان می کنیم. در ابتدا، وارد بخش تنظیمات وای فای گوشی خود شوید و وای فای خود را خاموش و سپس دوباره روشن کنید. پس از انجام این کار، وارد بخش تنظیمات وای فای ( Wireless & Networks or Connections ) شوید. در این مرحله، دیتای موبایل خود را روشن کنید و پس از 5 ثانیه، آن را خاموش و سپس وای فای را روشن نمایید. عمل فوق ممکن است تاثیر خوبی روی اتصال مجدد وای فای داشته باشد.

اگر با انجام کار های بالا، باز هم دلیل وصل نشدن گوشی به وای فای را پیدا نکرده اید، می توانید این مشکل را از آنتن دهی بررسی نمایید. اگر وای فای دستگاه را روشن کرده اید، مشاهده کنید که آیا خانه های آن روشن است یا خیر. اگر نماد وای فای را مشاهده نمی کنید یا خانه ها خاموش اند، به مودم نزدیک تر شوید و این موضوع را بررسی کنید که آیا مشکل از فاصله است یا خیر. در برخی از موارد، ممکن است فاصله ی زیاد، سبب عدم اتصال گوشی به وای فای شده باشد.

مقاله پیشنهادی: مقایسه آیفون 13 پرو مکس با اس 21 اولترا

بررسی عدم اتصال به وای فای با حالت پرواز

یکی از مواردی که در  زمره علت وصل نشدن گوشی به وای فای باید مورد بررسی قرار بگیرد، حالت پرواز یا Airplane Mode می باشد. در این روش، ممکن است تنظیمات اینترنت گوشی دچار اختلال شده باشد. در این راه حل، شما می توانید حالت پرواز را در گوشی به اجرا در بیاورید و پس از مدتی، آن را خاموش کنید. سپس وای فای گوشی خود را فعال نمایید. حالت پرواز باعث می شود تنظیمات گوشی در بخش آنتن دهی، ری استارت شود و ممکن است با این کار، اینترنت گوشی متصل شود.

بررسی های دیگر

یکی از مواردی که ممکن است علت وصل نشدن گوشی به وای فای باشد، تنظیمات کلی گوشی است. به عنوان مثال ممکن است برخی از گوشی ها با دریافت فایل های جانبی از اینترنت، ویروسی شده باشند. ویروسی شدن گوشی، باعث می شود تلفن همراه به خوبی کار نکند. همین موضوع روی تمام موارد از جمله آنتن دهی و اینترنت نیز تاثیر می گذارد.

بنابراین اگر تمام روش ها را امتحان کرده باشید و به پاسخی نرسیده باشید، می توانید گوشی خود را ریست فکتوری ( Reset Factory ) کنید و به حالت کارخانه و هنگامی که آن را خریده اید، تبدیل نمایید. با انجام این کار، به احتمال زیاد تلفن همراه به اینترنت متصل می شود.

روش دیگری که امکان برگشت وای فای به گوشی را ممکن می سازد، این است که شبکه ی متصل شده به وای گوشی را فراموش کرده و دوباره به شبکه ی مورد نظر متصل شوید. در این روش، بر روی وای فای مورد نظر کلیک نمایید و روی گزینه Forget کلیک نمایید. پس از انجام این کار، دوباره روی نام شبکه کلیک نمایید و رمز عبور را وارد نمایید.

مقاله مرتبط: آشنایی با رشته تعمیرات موبایل

علت وصل نشدن گوشی سامسونگ به وای فای

علت-وصل-نشدن-گوشی-به-وای-فای-در-سیستم-عامل-اندروید

وصل نشدن گوشی سامسونگ به وای فای، از جمله مشکلات رایج دارندگان این برند می باشد. ممکن است گوشی سامسونگ تحت شرایط مختلفی، به وای فای وصل نشود. در ادامه به برخی از روش های موجود برای اتصال مجدد به وای فای در این گوشی ها، اشاره ای خواهیم داشت.

برای یافتن علت وصل نشدن گوشی به وای فای در موبایل های سامسونگ، در نخستین راه حل، باید به تنظیمات گوشی خود مراجعه نمایید و روی Location کلیک نمایید. پس از آن، گزینه Google Location Accuracy را خاموش نمایید. سپس بررسی کنید که آیا شبکه اینترنت به گوشی شما متصل شده است یا خیر. در روش دوم، باید به تنظیمات و سپس General Management بروید و در بخش Reset، وارد گزینه Reset Network Settings شوید تا گوشی، تنظیمات اینترنت شما را دوباره برنامه ریزی کند.

در بخش آی پی، به یک شبکه وای فای دیگه یا هات اسپات متصل شوید و بررسی کنید که آیا به وای فای متصل هستید یا خیر. اگر متصل شده اید، مشکل از بلاک شدن آی پی می باشد. برای این کار باید در بخش تنظیمات مودم، آی پی خود را از لیست بلاک شده ها، خارج کنید.

اگر علت وصل نشدن گوشی به وای فای تنها در زمان حضور در اینترنت می باشد، باید مشکل را در مودم خود بررسی کنید. می توانید با خاموش روشن کردن آن یا سایر تنظیمات، مشکل را از بخش مودم مورد بررس کامل قرار دهید.

علت وصل نشدن گوشی آیفون به وای فای

علت وصل نشدن گوشی به وای فای در گوشی های اپل و آیفون نیز قابل بررسی است. ابتدایی ترین راه حل، ریستارت کردن گوشی می باشد. ممکن تنظیمات اینترنت در گوشی دچار اختلال شده باشد. بنابراین می توان با خاموش و روشن کردن گوشی، این مشکل را حل کرد. اگر با این راه حل، گوشی به وای فای متصل نشد، باید IP گوشی خود را تغییر دهید. برای این کار، وارد Settings شوید و روی گزینه Wi-Fi کلیک نمایید. سپس روی علامت کوچکی که کنار شبکه وای فای وجود دارد، کلیک نمایید و روی Renew Lease کلیک نمایید. با این کار، به شما یک IP جدید اختصاص داده می شود که ممکن است به حل شدن مشکل عدم اتصال گوشی به وای فای، کمک کند. برای اخذ اطلاعات دقیق در مورد تعمیرات آیفون در صورت تسلط به انگلیسی می توانید به پشتیبانی اپل مراجعه کنید.

حل مشکل وای فای در آیفون با Renew Lease

روش دیگری که باید آن را بررسی کرد، تغییر DNS می باشد. برای این کار، وارد تنظیمات شوید و روی Wi-Fi کلیک نمایید. سپس روی علامت کوچکی که کنار شبکه وای فای قرار دارد کلیک نمایید و روی گزینه DNS کلیک نمایید. شما می توانید این مقدار را به 4.2.2.1 یا 208.67.222.222 تغییر دهید تا مشکل خود را حل نمایید.

وصل شدن به وای فای مخفی در آیفون

علت-وصل-نشدن-گوشی-آیفون-به-وای-فای

در این بخش از مقاله علت وصل نشدن گوشی به وای فای، می خواهیم نحوه وصل شدن به وای فای مخفی در آیفون را بررسی کنیم. برخی از افراد برای اینکه وای فای یا شبکه اینترنت شخصی خود دچار هک یا ورود افراد دیگر نشود، آن را مخفی می کنند. در این حالت، افراد برای اتصال به وای فای، نیاز دارند که اطلاعات این شبکه را بدانند. نام دیگر وای فای مخفی، SSID ( Service Set Identifier ) می باشد.

برای اینکه در گوشی های آیفون، به این مهم دسترسی داشته باشیم، باید ابتدا وارد تنظیمات شویم و روی بخش Wi-Fi کلیک نماییم. سپس روی گزینه Other کلیک می کنیم. در این بخش از ما تقاضا می شود که نام شبکه مورد نظر را وارد نماییم. پس از انجام این کار، الگوریتم امنیتی شبکه ی خود را وارد می نماییم. این بخش از تنظیمات مودم، قابل بررسی می باشد. پس از آن، در بخش Password، رمز عبور خود را وارد می کنیم. اگر تمام موارد فوق را به درستی وارد نمایید، به شبکه اینترنت یا وای فای مخفی، متصل می شوید.

جمع بندی 

همانطور که در این مقاله خوانده اید، موارد زیادی وجود دارد که باعث عدم اتصال گوشی به وای فای می شود. همچنین ممکن است حالتی رخ دهد که در آن شاهد عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای فای در گوشی نیز باشیم. در این حالت ممکن است اینترنت شبکه تمام شده باشد یا شبکه ارائه دهنده ی اینترنت، دچار اختلال شده باشد.

در این مقاله سعی شد اطلاعات کامل و جامعی از علت وصل نشدن گوشی به وای فای در گوشی های مختلف ارائه شود. اگر علاقه مند به یادگیری مهارت تعمیرات موبایل هستید می توانید در دوره های عملی آموزشی الوموبایل شرکت کنید. امیدواریم از خواندن این مطالب رضایت خاطر داشته باشید و این اطلاعات، سودمند و مفید واقع شده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات