نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

آیا قابلیت استفاده از فیس تایم در اندروید وجوددارد ؟ نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید به چه صورت است ؟

با استفاده از فیس تایم در دستگاه‌های اندروید، که قبلاً تنها برای گوشی‌های آیفون اپل موجود بود، اکنون علاقه‌مندان به این برنامه یک خبر خوشحال‌کننده دارند. این به این معنی است که حالا کاربران گوشی‌های اندروید نیز می‌توانند از تماس‌های ویدیویی این برنامه بهره‌مند شوند. سابقه‌ی اپل نشان می‌دهد که غالباً برنامه‌های خود را مختص آیفون و آیپد نگه‌داشته تا از انتقال به اندروید جلوگیری کند.؛ با این حال با ارائه‌ی سیستم عامل iOS 15، این برند سیاست خود را کمی تغییر داده و به کاربران اجازه‌ی استفاده از فیس تایم در دستگاه‌های اندروید را داده است تا بتوانند با دوستان و خانواده‌شان در گوشی‌های اندروید و رایانه‌های شخصی ویندوزی به صورت تصویری صحبت کنند. ما در این مقاله از الوموبایل توضیحات لازم درباره نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید را خواهیم داد.

 

فیس تایم چیست؟

سرویس تماس تصویری فیس‌تایم، یک سرویس اختصاصی تماس تصویری است که توسط شرکت اپل برای سیستم عامل‌های مک و iOS ارائه می‌شود. این سرویس در بین کاربران دستگاه‌های اپل بسیار محبوب است.

با این حال، همانند بسیاری از برنامه‌های اپل، محدودیت‌هایی دارد که باعث کاستی در تعامل آن با سایر پلتفرم‌ها می‌شود؛ اما خبر خوبی برای کاربران آیفون و مک وجود دارد. حالا آنها قادر خواهند بود با استفاده از فیس‌تایم، تماس با کاربران اندرویدی و دستگاه‌های ویندوزی برقرار کنند.

این قابلیت به iOS 15 برمی‌گردد که همزمان با خانواده آیفون 13 معرفی شد و در بخش‌های مختلفی بهبود یافت. از این پس، کاربران اپل دیگر محدودیتی برای برقراری ارتباط با کاربران سیستم عامل‌های اندروید و ویندوز از طریق فیس‌تایم نخواهند داشت.

کاربران اپل می‌توانند با ارسال یک لینک ویژه فیس‌تایم به مخاطبین خود، حتی اگر آن مخاطبان از کاربران سیستم عامل‌های اپل نباشند، آنها را به یک تماس تصویری دعوت کنند.

این تماس می‌تواند در همان لحظه انجام شود یا زمان مشخصی برای آن تعیین شود. از طرفی، کاربران دستگاه‌های اندرویدی و ویندوزی می‌توانند از طریق صفحه وبی که برای آنها ارسال می‌شود، به تماس بپیوندند.

پیشنهاد ویژه : آموزش تعمیرات موبایل در بهترین آموزشگاه تهران

فیس تایم چیست؟

 

لینک FaceTime چیست؟  نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا لینک‌هایی بسازند که بتوانند آنها را برای دوستان و آشنایانی که سیستم عامل اندروید دارند، ارسال کنند و آنها را به تماس FaceTime دعوت کنند.

در صورتی که از نسخه‌های جدید سیستم عامل استفاده نمی‌کنید، توصیه می‌شود آیفون، آیپد و رایانه Mac خود را به‌روزرسانی کنید تا از این ویژگی بهره‌مند شوید.

لینک FaceTime برای اندروید مانند لینک‌هایی است که برای برنامه‌های کنفرانس ویدیویی مشابه Zoom و Google Meet ایجاد می‌کنید. این یک روش آسان برای دعوت اعضای خانواده، دوستان، همکاران و سایر اشخاصی که می‌شناسید به یک چت ویدیویی است.

 

آموزش تماس از طریق فیس تایم با کاربران اندرویدی  نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

اپل به اپلیکیشن FaceTime گزینه‌ای جدید به نام Create Link اضافه کرده است. با اجرای برنامه، شما قادر خواهید بود از این گزینه استفاده کنید. با لمس این گزینه می‌توانید لینک را از طریق شبکه‌های اجتماعی یا پیام‌رسان‌های مختلف با دوستان و مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

اگر کاربر مورد نظر شما از دستگاه اندرویدی یا ویندوز استفاده می‌کند، پس از دریافت و بارگذاری لینک، به نسخه تحت وب FaceTime هدایت خواهد شد.

سپس کاربران اندرویدی و ویندوزی می‌توانند با وارد کردن نام خود به اتاق مکالمه وارد شوند. در این لحظه، کاربران iOS یا macOS با دریافت یک پیغام پاپ آپ، به مخاطب خود اجازه می‌دهند به مکالمه بپیوندد.

در طول مکالمه، کاربران اندروید و ویندوز تماس را از صفحه وب مشاهده می‌کنند و همچنین کاربران دستگاه‌های اپل نیز از طریق اپلیکیشن FaceTime به مکالمه ملحق خواهند شد.

اما در روش دوم، شما می‌توانید از New FaceTime در نرم‌افزار FaceTime برای برقراری تماس استفاده کنید. با لمس این گزینه، می‌توانید مخاطبین خود را انتخاب کنید؛ اگر مخاطب شما از دستگاه‌های Apple استفاده می‌کند، تماس با فیس تایم بدون وقفه برقرار خواهد شد؛ اما اگر شخصی که با آن تماس می‌گیرید از سیستم عامل‌های اندروید یا ویندوز استفاده می‌کند، برنامه به صورت خودکار یک پیامک حاوی لینک تماس ایجاد می‌کند که شما می‌توانید به مخاطب خود ارسال کنید. نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

لازم به ذکر است که اگر فقط یکی از مخاطبین شما حساب iCloud داشته باشد، لینک دعوت به صورت پیام متنی برای همه مخاطبین شما ارسال می‌شود. در اصل این روش تفاوت خاصی با روش اول ندارد و فقط ساده‌تر است.

باید به یاد داشته باشید که در حال حاضر وب کلاینت Apple برای FaceTime در مرحله آزمایشی قرار دارد و پایداری مناسبی ندارد. Apple این مسئله را از طریق عبارت بتا در صفحه وب به کاربران اندروید و ویندوز اعلام کرده است؛ بنابراین در حال حاضر کیفیت تماس FaceTime بین کاربران Apple و کاربران ویندوز و اندروید ممکن است متفاوت باشد، اما احتمالاً در آینده بهتر خواهد شد.

 

آیا با استفاده از اندروید می‌توان با آیفون تماس FaceTime برقرار کرد؟

روش‌های ارائه شده برای امکان تماس از دستگاه‌های Apple به دستگاه‌های اندروید یا ویندوز بودند؛ اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود، این است که آیا امکان برعکس نیز وجود دارد؟ پاسخ این سوال منفی است. کاربران اندروید و ویندوز تنها زمانی می‌توانند از FaceTime استفاده کنند که دعوتنامه‌ای از یک کاربر Apple دریافت کنند.

حتی اگر شما به عنوان یک کاربر غیر Apple لینک تماس تصویری را دریافت کنید و آن را بارگذاری کنید، همچنان نیاز به تأیید میزبان برای ورود به تماس خواهید داشت و در صورت عدم تأیید، تماس برقرار نخواهد شد. نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

 

آیا نسخه اندرویدی اپلیکیشن FaceTime وجود دارد؟

متاسفانه خیر. همانطور که قبلاً ذکر شد، در حال حاضر کاربران اندروید تنها می‌توانند در صورتی که از طریق یک کاربر iOS دعوت شده باشند به یک تماس فیس تایمی متصل شوند.  نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

همچنین برای کاربران ویندوز نیز وضعیت مشابه است و تنها از طریق وب کلاینت می‌توانند به FaceTime پیوسته و تماس بگیرند. در حال حاضر، نسخه‌ای از این برنامه برای سیستم عامل اندروید توسعه داده نشده است.

جایگزین‌های فیس تایم در اندروید

جایگزین‌های فیس تایم در اندروید  نحوه استفاده از فیس تایم در اندروید

امروزه تقریباً همه‌ی اپلیکیشن‌های پیام رسان دارای قابلیت تماس تصویری هستند. با این حال، به دلیل وجود در بسیاری از محصولات شرکت اپل مانند آیفون، آیپد، مک و غیره، FaceTime و iMessage معروف‌تر هستند.

گوگل نیز برای سیستم عامل اندروید اپلیکیشن Google Duo را از سال ۲۰۱۶ عرضه کرده است که تقریباً بر روی همه‌ی گوشی‌های اندرویدی پیش‌فرض نصب می‌شود. با استفاده از این برنامه، می‌توانید تماس صوتی و تصویری برقرار کنید و همچنین از چت متنی نیز استفاده کنید.

علاوه بر این، کاربران iOS نیز می‌توانند Google Duo را از App Store برای دستگاه‌های iPhone و iPad خود دریافت کنند. همچنین کاربران ویندوز می‌توانند از طریق نسخه وبی از Duo بر روی کامپیوترهای شخصی خود استفاده کنند. برای استفاده از این قابلیت، مشابه FaceTime به یک لینک دعوتنامه نیاز خواهید داشت.

 

آیا امکان استفاده از انیموجی و افکت‌های دوربین در FaceTime بر روی اندروید وجود دارد؟

با توجه به طراحی محدود وب کلاینت اپل برای FaceTime، امکان استفاده از انیموجی و افکت‌های دوربین در نسخه اندرویدی وجود ندارد.اپل در واقع این قابلیت‌ها را برای کاربران iOS خود حفظ کرده است.

در حال حاضر، باید دید آیا شیرپلی (SharePlay) نیز توسط اپل برای خودشان انحصاری خواهد بود یا خیر. این ویژگی در جریان کنفرانس WWDC 2021 که در ماه ژوئن انجام شد، معرفی شد؛ اما هنوز در نسخه iOS 15 قابل دسترسی نیست. احتمالاً این ویژگی در آینده از طریق یک نسخه آزمایشی برای کاربران عرضه خواهد شد و سپس به طور کامل در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. این ممکن است همزمان با انتشار macOS Monterey نیز رخ دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات