EMUI چیست؟

EMUI چیست؟

شاید بپرسید که EMUI چیست؟ EMUI یک پوسته نرم افزاری یا یک رابط کاربری مربوط به هوآوی است. که روی سیستم عامل اندروید گوشی های هواوی و آنر قرار می گیرد. این پوسته به عنوان محبوب ترین پوسته به شمار می رود. در واقع این پوسته نرم افزاری، تغییراتی را در ظاهر اندروید ایجاد کرده است و سعی می کند از قابلیت های iOS اپل تقلید کند. در حالی که رابط کاربری EMUI کمبود هایی دارد، دارای قابلیت های مفید و کاربردی نیز است، که باعث می شود تجربه کاربری بهتر و آسان تری ایجاد شود. آخرین نسخه این پوسته در حال حاضر پوسته جدید EMUI موجود است که در تعدادی از دستگاه های آنر و هواوی اجرا می شود.

 

رابط کاربری EMUI چیست؟

خوب است بدانید که EMUI از عبارت Emotion UI مخفف شده است که رابط کاربری دستگاه های شرکت هواوی است.

در این رابط کاربری ویژگی های گوناگونی وجود دارد مثل ویژگی‌ های اختصاصی و شخصی سازی گوشی های هوشمند با استفاده از تم‌ ها و  که این قابلیت ها در نسخه های جدید از رابط کاربری هر بار بهبود پیدا می کند.

در واقع رابط کاربری EMUI مبتنی بر اندروید کیو بوده که طبق آن باز طراحی شده است و در آن ویژگی ها و مزایایی مثل عملکرد سریع و همچنین پشتیبانی از حالت تاریک برای کل سیستم و دیگر ویژگی‌ های کاربردی در دسترس کاربران قرار داده است.

پیشنهاد ویژه : آموزش تعمیرات موبایل به صورت کاملا تخصصی

رابط کاربری EMUI چیست؟

 

قابلیت های مفید رابط کاربری EMUI  

 • کشوی برنامه ها در EMUI
 • قابلیت های مرتبط با AI
 • قابلیت Navigation dock
 • قابلیت قفل برنامه در EMUI

 

کشوی برنامه ها در EMUI

گوشی های هوشمند هوآی به صورت پیش فرض با چیدمان صفحه اصلی استاندارد عرضه می شوند که همه برنامه ها را در صفحه اصلی نشان می دهد.  با این حال، می توانید یک کشوی برنامه متفاوت را انتخاب کنید و در صفحه اصلی خود فعال کنید تا همه برنامه های خود را ذخیره کنید و فضا را در صفحه اصلی خود آزاد کنید.

نحوه فعال کردن کشو برنامه:  EMUI  چیست؟

 • به قسمت تنظیمات گوشی بروید.
 • به صفحه اصلی و کاغذ دیواری بروید.
 • سبک صفحه اصلی و کشو را انتخاب کنید.
 • پس از فعال شدن، می‌توانید صفحه اصلی را به سمت بالا بکشید تا به همه برنامه‌های خود در کشو دسترسی داشته باشید.
 • با انتخاب Standard به سبک صفحه اصلی استاندارد باز می گردید.

نحوه افزودن برنامه های موجود در کشو به صفحه اصلی:

در حالت کشو، می‌توانید صفحه اصلی را به سمت بالا بکشید تا App Drawer نمایش داده شود. برنامه‌ای را که می‌خواهید اضافه کنید، لمس کنید و نگه دارید تا زمانی که تلفنتان بلرزد، سپس آن را به موقعیت دلخواه در صفحه اصلی بکشید.

نحوه انتقال برنامه ها به کشو:

نماد برنامه را لمس کنید و نگه دارید تا تلفنتان به لرزه درآید، سپس حذف را لمس کنید. این عملیات فقط نماد برنامه را از صفحه اصلی شما حذف می کند؛ اما آن را حذف نمی کند. هنوز هم می توانید آن را در کشوی برنامه پیدا کنید.

نحوه غیرفعال کردن کشو برنامه:  EMUI چیست؟

برای غیرفعال کردن App Drawer، سبک صفحه اصلی را روی استاندارد تنظیم کنید.

 

قابلیت های مرتبط با AI     

رابط کاربری EMUI در گوشی های آنر و هواوی می تواند قابلیت هایی که با AI مرتبط است را ارائه دهد. برای بهتر درک کردن این قابلیت ها، تشخیص صحنه و شی را می توان مثال زد که موجب می شود، از این طریق بتوانید عکاسی بهتری و حرفه ای تری را تجربه کنید.

در حقیقت این دوربین به تشخیص دادن صحنه ها و اشیا مختلف می پردازد و سپس نوردهی، کنتراست، رنگ، روشنایی را به طور خودکار می تواند تنظیم کند تا تصویر باکیفیت بهتری ایجاد شود.

پیشنهاد ویژه : تعمیرات گوشی سامسونگ به صورت کاملا تخصصی

قابلیت های مرتبط با AI     

 

قابلیت Navigation dock               

همانطور که می دانید به مرور زمان همه گوشی ها برای تماشای فیلم ها و همچنین مرور وب و سایر کارهای بزرگتر شدند؛ ولی این بزرگ شدن گوشی ها گاهی نیز مشکلاتی به همراه دارد و دسترسی داشتن به کلیدهای کناری یا آیتم هایی که روی صفحه نمایش قرار دارند را دشوار می کند. جهت حل این مشکل هواوی ایده Navigation dock ارائه داد.

این قابلیت داک ناوبری، افزودنی عالی برای رفع این مشکل است، نه تنها ساده‌ترین راه برای پیمایش تلفن است، بلکه به شما کمک می‌کند تا فضای تمام صفحه را که ناوبری سنتی روی صفحه اندروید را پنهان می‌کند، به دست آورید.

برای پیمایش آسان در گوشی های هوشمند هوآوی و Honor، داک ناوبری را فعال کنید.

داک ناوبری یک توپ دایره ای است که بالای همه برنامه های روی صفحه نمایش شناور است. می توان آن را به هر مکانی که با آن راحت هستید بکشید.

جدیدترین گوشی‌هایی مانند Honor View10 و Honor 9 Lite با رابط کاربری EMUI 8.0 خارج از جعبه عرضه می‌شوند، بنابراین احتمالاً این ویژگی را دارند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که آن را در داخل تنظیمات فعال کنید؛ اما قبل از فعال کردن، نگاهی به نحوه عملکرد آن بیندازید.

 • یکبار ضربه بزنید.

یک بار ضربه زدن به توپ یک قدم به عقب برمی گردد. به عنوان دکمه برگشت روی گوشی عمل می کند.

 • ضربه بزنید و نگه دارید.

ضربه زدن و نگه داشتن توپ شما را به خانه برمی گرداند.

 • ضربه بزنید و نگه دارید و انگشت خود را بکشید.

روی توپ ضربه بزنید و نگه دارید و سپس انگشت خود را به سمت راست یا سمت چپ بکشید تا منوی برنامه های اخیر باز شود.

 

نحوه فعال کردن داک ناوبری  EMUI چیست؟

 • برای فعال کردن داک ناوبری در گوشی هوشمند Honor خود، به قسمت تنظیمات > کمک هوشمند > حوض ناوبری بروید.
 • نوار لغزنده را روشن کنید. هنگامی که آن را روشن می کنید، یک توپ ناوبری ظاهر می شود که می توان آن را به هر جایی بکشید و شروع به استفاده از آن کرد. کمی زمان می برد تا به آن عادت کنید، اما ارزش بررسی را دارد.

 

قابلیت قفل برنامه در EMUI

با App Lock می‌توانید برنامه‌های حاوی داده‌های خصوصی، مانند برنامه‌های چت و پرداخت را قفل کنید تا از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کنید.

اگر قفل برنامه را فعال کرده اید و تشخیص چهره را به عنوان روش باز کردن قفل برنامه تنظیم کرده اید، وقتی چهره شما توسط دستگاه شما شناسایی نشود، برنامه قفل شده پس از بسته شدن دوباره قابل دسترسی نیست مگر اینکه هویت خود را تأیید کنید. این ویژگی به طور هوشمند از حریم خصوصی شما محافظت می کند و در محیطی با نور مناسب بهتر عمل می کند.

نحوه قفل کردن برنامه در EMUI

برای قفل برنامه در EMUI به قسمت Settings > Security > AppLock > Enable بروید، سپس دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا رمز ورود App Lock را تنظیم کنید و برنامه‌هایی را برای قفل انتخاب کنید.

اگر باز کردن قفل با چهره یا اثر انگشت را فعال کرده‌اید، می‌توانید App Lock را با شناسه چهره یا شناسه اثر انگشت، همانطور که از شما خواسته شد، پیوند دهید.

نحوه فعال کردن محافظت هوشمند برای برنامه های قفل شده  EMUI چیست؟

اگر قفل برنامه را فعال کرده باشید و تشخیص چهره را به عنوان روش باز کردن قفل برنامه تنظیم کرده باشید، سیستم به طور هوشمند تشخیص می دهد که چهره متفاوت از حالت عادی است و حفاظت امنیتی بیشتری را برای برنامه های قفل شده ارائه می دهد. اگر چهره شما شناسایی نشود، مانند زمانی که شخص دیگری از دستگاه شما استفاده می کند، برنامه قفل شده پس از بسته شدن دوباره قابل دسترسی نیست مگر اینکه هویت خود را تأیید کنید. این ویژگی در محیطی با نور مناسب بهتر عمل می کند.

هنگامی که تشخیص چهره را به عنوان روش باز کردن قفل برنامه به یکی از روش های زیر تنظیم کنید، ویژگی محافظت هوشمند به طور خودکار فعال می شود.

اگر تشخیص چهره را برای تلفن خود فعال کرده اید ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا هنگام فعال کردن قفل برنامه، چهره خود را پیوند دهید. سپس ویژگی حفاظت هوشمند به طور خودکار فعال می شود.

اگر تشخیص چهره را در تلفن خود فعال نکرده اید، به تنظیمات > بیومتریک و رمز عبور > تشخیص چهره بروید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا وارد صفحه تشخیص چهره شوید و داده های چهره خود را ثبت کنید. سپس Access App Lock را فعال کنید تا چهره خود را با برنامه های قفل شده پیوند دهید.

نحوه تغییر رمز عبور قفل برنامه یا سوالات امنیتی

 • وارد صفحه تنظیمات قفل برنامه شوید، به قسمت نوع رمز عبور بروید و رمز ورود قفل صفحه یا پین سفارشی را به عنوان رمز ورود قفل برنامه انتخاب کنید.
 • اگر پین سفارشی را انتخاب کنید، می توانید به تنظیم رمز عبور جدید و سؤالات امنیتی بروید.

نحوه لغو یا غیرفعال کردن قفل برنامه    EMUI چیست؟

در صفحه تنظیمات قفل برنامه، موارد زیر را انجام دهید:

 • لغو قفل برنامه: در لیست برنامه های قفل شده، سوئیچ های کنار برنامه هایی را که می خواهید قفل برنامه را برای آنها لغو کنید، خاموش کنید.
 • بازنشانی قفل برنامه: به قسمت تنظیمات > غیرفعال کردن قفل برنامه > غیرفعال کردن بروید. با این کار همه قفل‌ها لغو می‌شوند و همه تنظیمات App Lock پاک می‌شوند.

ما در این مقاله تمام اطلاعات لازم در مورد اینکه EMUIچیست و چه قابلیت هایی دارد را با شما به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم سودمند بوده باشیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات